Skip to content Skip to footer

Gamze Estetiği

Gamze Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Ameliyat ile gamze yaptırma, estetik amaçlarla tercih edilen bir işlemdir. Gamze estetiği, yüzüne doğal görünümlü gamzeler eklemek isteyen sağlıklı yetişkin bireyler için uygun bir seçenektir. İdeal adaylar; genel sağlık durumu iyi olan, cilt elastikiyeti iyi ve yüz yapısı bu tür bir müdahaleye uygun olan kişilerdir. Ayrıca, gerçekçi beklentilere sahip olmak ve ameliyatın estetik sonuçları konusunda net bir anlayışa sahip olmak önemlidir. Gamze estetiği, yüz ifadesine hoş bir detay eklemek isteyen ve yüz güldüğünde ortaya çıkacak gamzelerle farklı bir görünüm arzulayan kişiler için uygundur. 

Gamze Estetiği Hangi Bölgelere Yapılır?

Gamze estetiği, genellikle yanaklara yapılır. Ameliyatla gamze yaptırma işlemi özellikle kişinin gülümsemesiyle daha belirgin hale gelen yanak bölgesinde, doğal görünümlü gamzeler oluşturmak amacıyla uygulanır. Gamze yaratılacak alan hastanın yüz yapısına ve isteklerine göre cerrah tarafından belirlenir. Ameliyat, yüzün simetrisini ve doğal ifadesini koruyacak şekilde planlanır. Bu sayede gamze yüzde en uygun gözükeceği noktada oluşturulur.

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır? 

Estetikle gamze yaptırma işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilen kısa ve basit bir cerrahi müdahaledir. Ameliyat, yanak içine küçük bir kesi yapılmasıyla başlar. Daha sonra, bu kesikten girilerek deri altındaki küçük bir miktarda kas ve yağ dokusu çıkarılır. Bu işlem, yanakta doğal görünümlü bir gamze oluşturmak için yapılır. Oluşturulan gamze, dikişlerle sabitlenir ve bu dikişler gamzenin kalıcı olmasını sağlar. Ameliyat süresi kısa olup hastalar çoğu zaman aynı gün içinde normal aktivitelerine dönebilirler. Estetikle gamze yaptırma, yüz ifadesine hoş ve doğal bir detay ekleyerek kişinin genel görünümünü güzelleştirebilir.

Gamze Estetiği Kalıcı mı?

Gamze estetiği kalıcı sonuçlar veren bir işlemdir. Bu estetik müdahale sırasında yapılan değişiklikler yanakta kalıcı bir gamze oluşturur. Cerrahi işlemle oluşturulan gamze, yüz ifadesine doğal bir görünüm kazandırır ve gülümsemeyle daha belirgin hale gelir. Ancak, her cerrahi işlemde olduğu gibi kişinin cilt yapısı ve iyileşme süreci sonucun kalıcılığını etkileyebilir. 

Gamze Estetiği Fiyatları

Gamze estetiği fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu fiyatlar, işlemi yapacak cerrahın deneyimi, klinikte sunulan hizmet kalitesi gibi unsurlara göre farklılık gösterir. Ayrıca, hastanın yüz yapısına ve istenen estetik sonuçların özelliklerine göre değişebilir. Gamze estetiği diğer yüz estetik işlemlerine göre daha basit bir işlem olduğundan maliyeti nispeten daha uygun olabilir. Ancak net bir fiyat bilgisi almak için doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz
Teklif Alın!

Bize Ulaşın

Ücretsiz Ön Görüşme

Kulak, Burun ve Boğaz konularıyla ilgili herhangi bir soru, talep veya görüşünüz varsa, lütfen iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle iletişime geçin. Size en hızlı şekilde geri dönüş yapmaktan memnuniyet duyacağız.

tr_TR