Skip to content Skip to footer

Dudak Kaldırma (Lip Lift) Ameliyatı

Dudak Kaldırma (Lip Lift) Ameliyatı Kimler İçin Uygundur? 

Dudak kaldırma (Lip Lift) ameliyatı; dudaklara özellikle de üst dudağa, daha dolgun ve çekici bir görünüm isteyen; üst dudak ile burun alt sınırı arasındaki uzunluğu (filtrum mesafesi) kısalttırmak ve daha genç bir görünüm kazandırmak isteyen kişiler için uygundur. Bu estetik işlem, üst dudağın ve gülümsemenin daha dengeli ve çekici görünmesini sağlar. İdeal adaylar, dudaklarının görünümünden, filtrum mesafesinin uzunluğundan memnun olmayan, genel sağlık durumu iyi olan yetişkin bireylerdir. Yaşlanma süreciyle birlikte dudakların incelmesi veya sarkması yaşayan kişiler için de bu ameliyat uygun bir seçenek olabilir. Dudak kaldırma ameliyatı, kişisel estetik hedeflere ve yüzün genel oranlarına uygun olarak planlanmalıdır.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Lip lift ameliyatı, sıklıkla lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 1-2 saat sürer. En sık kullanılan yöntem Bull Horn tekniğidir. İşlem sırasında, burun altında gizlenebilecek bir yerde dudak ve burun arasındaki bölgeden fazla olan kısım çıkarılır. Daha sonra dudak kaldırılır ve kısaltılan alan dikkatlice dikilir. Bu işlem üst dudağın şeklini ve pozisyonunu iyileştirir, gülümsemeye daha belirgin ve estetik bir ifade kazandırır. Yine hasta tercihleri ve hekimin önerisine göre; Gull wing, Santral, İtalyan liplift gibi cerrahi seçenekler de bulunmaktadır.

Lip Lift Ameliyatı (Dudak Kaldırma) Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Dudak kaldırma estetiği sonrası iyileşme süreci genellikle hızlı ilerler. Ameliyattan sonra ilk birkaç gün hafif şişlik ve morluklar normaldir ancak bunlar genellikle kısa sürede azalır. Hastalar, ameliyattan hemen sonra günlük aktivitelerine dönebilirler. Ameliyat bölgesinin temiz ve kuru tutulması, enfeksiyon riskini azaltır ve sağlıklı bir iyileşmeyi teşvik eder. Doktorun önerdiği ilaçların düzenli olarak kullanılması ve ameliyat sonrası kontrollerin aksatılmaması iyileşme sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Dudak Kaldırma Ameliyatının Riski Var mı? 

Dudak kaldırma ameliyatı her ne kadar güvenli bir prosedür olsa da, herhangi bir cerrahi işlemde olduğu gibi bazı riskleri içerir. Ameliyat sonrası nadiren enfeksiyon oluşabilir. Ancak bu dikkatli hijyen ve doktorun önerilerine uyarak azaltılabilir. Ayrıca, ameliyat bölgesinde hafif kanama veya morluklar meydana gelebilir. Fakat bunlar genellikle kısa sürede iyileşir. Ciltteki iyileşme süreci ve dikişlerin reaksiyonu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Dudak Kaldırma Ameliyatı Fiyatı

Dudak kaldırma ameliyatının fiyatı çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında ameliyatı gerçekleştiren cerrahın tecrübesi, kliniğin konumu ve sunulan hizmetin kalitesi bulunur. Ameliyatın kapsamı ve hastanın bireysel ihtiyaçları da fiyatlandırmayı etkileyebilir. Bu estetik işlemin maliyeti, diğer yüz estetik operasyonlarına kıyasla daha uygundur. Lip lift ameliyatının fiyatı hakkında daha net bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz
Teklif Alın!

Bize Ulaşın

Ücretsiz Ön Görüşme

Kulak, Burun ve Boğaz konularıyla ilgili herhangi bir soru, talep veya görüşünüz varsa, lütfen iletişim bilgilerimizi kullanarak bizimle iletişime geçin. Size en hızlı şekilde geri dönüş yapmaktan memnuniyet duyacağız.

tr_TR